"هر خانواده یک امدادگر" یکی از اولویت های آموزشی جهاددانشگاهی است

۰۹ اسفند ۱۴۰۰ | ۰۸:۱۹ کد : ۴۱۹۱۱ آموزشی
"هر خانواده یک امدادگر" یکی از اولویت های آموزشی جهاددانشگاهی است

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان کردستان: راحله شریفیان مدیر جهاد دانشگاهی بیجار در دیدار با کادر مرکز فوریت¬های پزشکی شهرستان بیجار اظهار کرد: در راستای آموزش مهارت امداد و نجات شعاری داریم و آن "هر خانواده یک امدادگر" است.

شریفیان دراین دیدار ضمن تشکر و قدردانی از زحمات مدرس پر تلاش دوره کمک های اولیه و فوریت های پزشکی، افزود: به یقین با همکاری  مرکز فوریت های پزشکی شهرستان می توانیم این مهم را تحقق بخشیم.

مدیر جهاد دانشگاهی بیجار با بیان این نکته که  مسائل خاص کودکان، تصادفات جاده¬ای، ابتلا به انواع بیماری¬ها و... می طلبد که هر فردی در حد مناسب این آموزش ها و مهارت ها را فرا گرفته باشد، افزود: ترجیح ما بر این است که برگزاری این دوره-ها را به جدیدت پیگیری کنیم که به معنای واقعی هر خانه یک امدادگر داشته باشد.

در این دیدار میثم خیراله زاده رئیس مرکز فوریت¬های پزشکی بیجار، اقدام جهاد دانشگاهی در راستای مهارت آموزی را اقدامی ارزشمند خواند و افزود: ما سعی می کنیم با همراهی مجموعه جهاد دانشگاهی، این کار را به نوعی فرهنگ سازی کنیم تا همانند کشور¬های توسعه یافته این اقدمات از سنین پایین آموزش داده شود.

رئیس مرکز فوریت های پزشکی بیجار عنوان کرد:  متاسفانه در کشور ما به جز کادر درمان افراد کمی اقدامات اولیه و فوریت-های پزشکی را در لحظه وقوع حادثه می توانند انجام دهند که این امر باعث شده ما تاکید بیشتری بر مهارت آموزی در حوزه کمک های اولیه و فوریت¬های پزشکی داشته باشیم.

در پایان رئیس جهاد دانشگاهی بیجار با اهدای لوح تقدیر به جهت همکاری با این نهاد، از زحمات کادر مرکز فوریت¬های پزشکی شهرستان بیجار تشکر و قدردانی کرد.


( ۳ )

نظر شما :