برگزاری دوره ی تربیت معلم ویژه آموزش ابتدایی در جهاددانشگاهی مریوان

۰۳ شهریور ۱۴۰۰ | ۰۷:۳۹ کد : ۳۵۱۰۸ آموزشی
برگزاری دوره ی تربیت معلم ویژه آموزش ابتدایی در جهاددانشگاهی مریوان

مدیر جهاد دانشگاهی شهرستان مریوان گفت: دوره آموزشی تربیت معلم ویژه مدارس ابتدایی با همکاری مدرسه رستگاران در مریوان برگزار می شود.

عدنان تورانی در گفتگو با روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان کردستان با اشاره به حساسیت آموزش در مقاطع ابتدایی اظهار کرد: جهاد دانشگاهی و مدرسه رستگاران شعبه مریوان در نظر دارد دوره های آموزشی برای علاقمندانی که قصد دارند وارد سیستم آموزشی انتفاعی یا غیر انتفاعی شوند برگزار نماید.

وی افزود: مدرسه رستگاران و جهاد دانشگاهی شهرستان مریوان  با هدف ارتقای مهارت های یاددهی و یادگیری معلمین و جذب کادر حرفه ای این دوره را  در سطح شهرستان برگزار می کنند.

مدیر جهاددانشگاهی شهرستان مریوان با اشاره به اینکه  دوره برای فارغ التحصیلان رشته های علوم تربیتی، روانشناسی، مشاوره ، آموزش ابتدایی، معلمین حین تدریس و هر علاقمندی به حرفه معلمی مناسب می باشد، بیان کرد:  این دوره به مدت 92 ساعت نظری و کار آموزی برگزار می شود.

 تورانی با اشاره به سر فصل های آموزشی دوره های تربیت معلم افزود: آموزش کلیه کتابهای درسی مقطع ابتدایی از کلاس اول تا ششم و انواع روش های تدریس جز سرفصل های آموزشی این دوره می باشد و برای شرکت در این دوره ها داشتن حداقل مدرک کاردانی ضروری است.

وی در ادامه به ضرورت بروز رسانی آموزه های معلمین حین تدریس در مقطع ابتدایی تاکید کرد و گفت: در دوره های مذکور تاکید بر کیفیت روش تدریس اولویت قرار داده شده و روش های بروز و کارآمدی به صورت فشرده و عملی آموزش داده می شود.

مدیر جهاددانشگاهی شهرستان مریوان: همچنین مقرر شده در سال جاری این دوره ها در دانشگاههای مریوان برای دانشجویان علاقمند با حداقل مدرک کاردانی برگزار شود.

وی معلمان را مسئول وارد کردن کودکان به جهان یادگیری با آموزش مهارت های اجتماعی، بهداشت شخصی، مهارت های پایه خواندن و هنر دانست و گفت: معلمان شخصیت های کلیدی رشد کودک هستند و با توجه به گستردگی و دشواری حوزه آموزش کودکان آموزش معلمین توانمند و لایق و مسولیت پذیر ضروری است.

تورانی در پایان با اشاره به مهارت های کلیدی معلمین افزود: یک معلم کارا باید ویژگی های خاصی داشته باشد، از جمله عشق  به کودکان، صبر، همدلی، خلاقیت و ایجاد تنوع آموزشی و داشتن مهارت مدیریت کلاس درس و غیره. ما در دوره های آموزشی مذکور سعی داریم این ابعاد را به بهترین شکل آموزش داده و موجبات رشد آنها را فراهم کنیم.


( ۴ )

نظر شما :