دیدار رئیس مرکز شبکه بهداشت و درمان شهرستان سقز با مدیر جهاد دانشگاهی

همکاری با جهاددانشگاهی یک ظرفیت مناسب برای ارتقا سطح علمی است

۲۹ بهمن ۱۳۹۹ | ۱۸:۰۹ کد : ۲۸۲۷۷ آموزشی
همکاری با جهاددانشگاهی یک ظرفیت مناسب برای ارتقا سطح علمی است

رئیس مرکز شبکه بهداشت و درمان شهرستان سقز گفت : جهاددانشگاهی شهرستان سقز پتانسیل مناسبی برای همکاری دارد که باید از آن استفاده کرد.
به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان کردستان، دکتر انور بهرامی در دیدار با مدیر جهاددانشگاهی شهرستان سقز ضمن اشاره به اینکه باید در راستای توسعه آموزش کاربردی گام های موثر برداریم، اظهار کرد: خدمات این سازمان بسیار کاربردی بوده که باید در اولویت قرار بگیرد.
وی عنوان کرد: خدماتی همچون ذخیره سازی خون بند ناف توسط این نهاد علمی در کل کشور شناخته شده بوده و امیدواریم با همکاری هم این مهم در شهرستان فرهنگ سازی شود. 
دکتر بهرامی یادآورشد: ارائه طرح برگزاری وبینار تخصصی در زمینه فایده های ذخیره سازی خون بند ناف از سوی جهاددانشگاهی شهرستان سقز یک فرصت خوب برای اطلاع رسانی و آشنایی با این مقوله است که در این خصوص همکاری لازم را انجام خواهیم داد.
در ادامه عباس غفاری مدیر جهاددانشگاهی سقز ضمن تقدیر و تشکر از مدیریت شبکه بهداشت و درمان و کادر زحمت کش درمان در ایام کرونا  ، با بیان اینکه جهاددانشگاهی پکیج کاملی از خدمات مطلوب در جامعه است، گفت: مرکز ذخیره سازی خون بند ناف رویان که زیر مجموعه این نهاد است، از سال 90 در شهرستان سقز فعالیت خود را شروع کرده و همچنین ایشان با بیان اینکه تا کنون 96 خانواده سقزی از این ظرفیت درمانی و پزشکی استفاده کرده اند، افزود: ذخیره سازی خون بند ناف یک مسئله اثربخش در بحث سلامت خانواده بوده که باید مردم از آن اطلاع و اطمینان حاصل نمایند.
مدیر مرکز سقز اظهار داشت: جهاد دانشگاهی این شهرستان در نظر دارد وبینار تخصصی ذخیره سازی خون بند ناف را با حضور دکتر ضرابی مدیر عامل شرکت فن آوری بن یاخته های رویان برای متخصصین زنان و زایمان، کارشناسان مامایی و بهورزها برگزار نماید .
عباس غفاری همچنین یادآور شد : مرکز مشاوره مامایی و زایمان فیزیولوژیست مهر مادر با مدیریت خانم فردوس محمدزاده که در زمینه آموزش های مربوط به دوران بارداری، ورزش در دوران بارداری و دیگر خدمات مربوط به زنان و زایمان فعالیت دارند، با این نهاد همکاری داشته و بعنوان کارشناس،  اقدامات مربوط به خونگیری خانواده های سقزی را انجام خواهند داد.


نظر شما :