به همت جهاددانشگاهی شهرستان بیجار برگزار شد

جلسه بررسی تبدیل شرکت نان ارکازه به شرکت دانش بنیان

۲۹ بهمن ۱۳۹۹ | ۱۳:۰۱ کد : ۲۸۲۵۱ آموزشی عمومی اشتغال
جلسه بررسی تبدیل شرکت نان ارکازه به شرکت دانش بنیان ظهر با حضور مهندس ابوالقاسم اللهمرادی مدیرعامل این شرکت و راحله شریفیان مدیر جهاد دانشگاهی و مسئول مرکز نوآوری و شکوفایی بیجار برگزار شد.
جلسه بررسی تبدیل شرکت نان ارکازه به شرکت دانش بنیان

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان کردستان، راحله شریفیان ضمن اشاره به اهمیت شرکت های دانش بنیان، گفت: شرکت نان اَرکازه با دارا بودن دانش فنی و بهره گیری از توان مدیران، متخصصان و کارشناسان حرفه ای و صاحب نظر، قابلیت تبدیل به شرکت دانش بنیان را خواهد داشت.

وی با بیان اینکه  این شرکت در ابتدا لازم است فرآیندهای ارزیابی شرکت های دانش بنیان را طی نمایندف افزود: از این رو در ابتدا شرکت به سایت www.daneshbonyan.ir مراجعه کرده و همانند سایر شرکت های متقاضی باید در سامانه ارزیابی شرکت‌ها و موسسات دانش­ بنیان ثبت نام  کند

مسئول مرکز نوآوری و شکوفایی شهرستان بیجار در ادامه گفت: این شرکت با شرایط مربوط به آیین نامه ارزیابی شرکت ها و موسسات دانش بنیان ارزیابی خواهد شد و در صورت احراز شرایط آیین نامه مذکور به عنوان شرکت دانش بنیان تایید خواهد شد.

وی با اشاره به مزایای شرکت های دانش بنیان عنوان کرد: پرداخت تسهیلات، لیزینگ محصولات، حمایت از صادرات، معافیت مالیاتی و... تنها بخشی از مزایای دانش بنیان شدن شرکت هاست.

شریفیان در پایان خاطر نشان کرد: شرکت های دانش بنیان به جهت رشد بهینه ی علم و ثروت و توسعه ی اقتصادی بر پایه دانش شکل می گیرد.

 اللهمرادی نیز در این جلسه ضمن تشریح فعالیت های شرکت، گفت: شرکت نان اَرکازه با تکیه بر ظرفیت های بومی منطقه و تلاش شبانه روزی همکاران با تجربه در راستای تامین تغذیه سالم در این شهرستان راه اندازی شد.

 اللهمرادی در ادامه افزود: با هدف تولید غلات سالم و کمیاب، مزارعی نیز جهت این امر تعبیه شده است.

 مدیر عامل شرکت نان اَرکازه تصریح کرد: از جمله تولیدات و خدمات مجموعه شامل تولید آرد کامل غلات شامل آرد کامل گندم، آرد کامل جو، آرد کامل چاودار و آرد کامل جو دوسَر است

وی در ادامه به مزیت های نان های صنعتی اشاره کرد و افزود: کیفیت بالای پخت، تنوع گسترده محصول و ماندگاری مناسب و از همه مهمتر انجام مرحله کامل تخمیر در خمیرآنها باعث شده که از جایگاه غذایی مناسبی برخوردار باشند.

 اللهمرادی در پایان ضمن تاکید بر اینکه نان های موجود در بازار مصرف به دلیل عدم انجام تخمیر موجب بروز مشکلاتی در بدن می شوند اضافه کرد: نان های صنعتی ضایعات بسیار کم و ناچیزی در مقابل دیگر نان ها دارند و کاملا مورد استفاده قرار می گیرند.

 


نظر شما :