مدیر اجرایی طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در استان کردستان خبرداد؛

اتصال ۲۶۰۷ نفر به بازار کار توسط جهاددانشگاهی استان کردستان

۲۷ بهمن ۱۳۹۹ | ۰۷:۴۱ کد : ۲۸۱۲۱ آموزشی عمومی اشتغال
مدیر اجرایی طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در استان کردستان از اتصال ۲ هزار ۶۰۷ نفر به بازارکار در طرح ملی مشاغل خانگی خبرداد.
اتصال ۲۶۰۷ نفر به بازار کار توسط جهاددانشگاهی استان کردستان

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان کردستان، سیروان صیدی ضمن اشاره به اینکه طرح توسعه ملی مشاغل خانگی راهی برای کاهش بیکاری در جامعه است، اظهار کرد: در سال گذشته 9 استان به عنوان پایلوت  اجرای طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در کشور معرفی شدند که استان کردستان نیز در جمع این استان ها قرار داشت.

وی با بیان اینکه سهمیه استان کردستان در طرح ملی توسعه مشاغل خانگی 2 هزار و 600 نفر بود، عنوان کرد: جهاددانشگاهی استان کردستان با برنامه ریزی های دقیق توانست در مرحله اول این طرح 5 هزار 526 نفر متقاضی را در سامانه ثبت نام کنند.

 مدیر اجرایی طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در استان تصریح کرد: جهاددانشگاهی استان کردستان پس از ثبت نام متقاضیان این طرح به همراه کارشناسان مجرب این حوزه پالایش های اولیه را انجام و 4 هزار و 805 نفر را تایید صلاحیت شدند.

صیدی در ادامه با بیان اینکه پس از تایید صلاحیت نهایی متقاضیان مشاغل خانگی، تیم مشاوران شغلی متشکل از 110 نفر عضو تشکیل شد، بیان کرد: در ادامه این طرح که توسط جهاددانشگاهی استان کردستان انجام شد  2 هزار 607 نفر متقاضی به بازار کار متصل شده اند.

مدیر اجرایی طرح توسعه مشاغل خانگی در استان  کردستان ضمن اشاره به اینکه اجرای این طرح در استان کردستان باعث به وجود آوردن 10 برند شغلی شد، گفت: در ابتدای این طرح با مطالعات میدانی و کتابخانه ای که توسط کارشناسان جهاددانشگاهی انجام شد 11 رسته  شغلی برای استان کردستان در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به اینکه  145 نفر کارآفرین، 75 نفر پیشران در این طرح جهاددانشگاهی را همکاری می کنند، خاطرنشان کرد: در بحث اطلاع رسانی این طرح تا کنون 205 خبر در جراید استان و کشوری جهت اطلاع  رسانی به عموم انجام شده است.

گفتنی است: در اجرای طرح ملی توسعه مشاغل خانگی دو خوشه شغلی از جمله "شال مرزی" و :تولید ماسک" انجام شده است و در این زمینه نیز 138 فروشگاه مجازی برای ارائه محصولات دایر گردیده است.


( ۱ )

نظر شما :