/ به مناسب دهه فجر/

بازدید مسئولان شهرستان قروه از دستاوردهای جهاددانشگاهی

۱۸ بهمن ۱۳۹۹ | ۰۷:۴۵ کد : ۲۷۶۸۸ آموزشی عمومی
مسئولان شهرستان قروه به مناسبت دهه فجر در آیین افتتاحیه نمایشگاه دستاوردهای انقلاب اسلامی حضور پیدا کردند و از غرفه جهاددانشگاهی این شهرستان بازدید کردند.
بازدید مسئولان شهرستان قروه از دستاوردهای جهاددانشگاهی

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان کردستان: این نمایشگاه که در دانشگاه آزاد اسلامی شهرستان قروه برگزار شده بود، جهاددانشگاهی شهرستان به همراه پشتیبانان حوزه مشاغل خانگی از دستاوردهای خود رو نمایی کردند.

علی فعه گری مدیر جهاددانشگاهی شهرستان قروه در جریان بازدید مسئولین این شهرستان، گفت: جهاددانشگاهی از دهه ۷۰ که بحث اشتغال بحرانی نبود، وارد عرصه اشتغالزایی شد و پایه و اساس این فعالیت جهاددانشگاهی وصل کردن علم و دانش به بازار کار بود.

وی با بیان اینکه هدف نهایی جهاددانشگاهی هم‌اکنون به سمت اشتغال سوق یافته است، افزود: سال گذشته ۲ هزار و ۶۰۰ فرصت شغلی در راستای اجرای طرح مشاغل خانگی در استان ایجاد شد که استان کردستان یکی از الگوهای موفق کشور در این طرح بود.

مدیر جهاددانشگاهی قروه افزود: کلاش بافی، گلیم بافی، قالی‌بافی، پوشاک، انیمیشن، پرورش گل و گیاه، مترجمی زبان‌های خارجه، ویراستار (کتاب، مقاله و ...) صنایع چوبی، زیورآلات و مصنوعات چرمی از جمله رشته های طرح مشاغل خانگی است.  

فعله گری یادآور شد: طرح ملی مشاغل خانگی فرصتی مناسب برای کاهش بیکاری در جامعه است که جهاددانشگاهی به خوبی توانسته است گام مهمی در این راستا بگذارد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: امروز در این نمایشگاه محصولاتی عرضه شده است که فعالین که در این طرح شرکت کرده اند ساخته اند.

 


نظر شما :