مدیرکل زندانهای استان کردستان

آموزش های جهاددانشگاهی کردستان گام موثری در فرهنگ سازی زندانیان است

۰۶ بهمن ۱۳۹۹ | ۰۹:۳۴ کد : ۲۷۳۰۹ آموزشی تاپ خبر
در سال گذشته جهاددانشگاهی استان کردستان با دوره های مختلف کاربردی که در سطح زندانها برگزار کرد توانست گام های موثری در فرهنگ سازی در بین این اقشار جامعه انجام بدهد.
آموزش های جهاددانشگاهی کردستان  گام موثری در فرهنگ سازی زندانیان است

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان کردستان: مراد فتحی در این دیدار ضمن تقدیر و تشکر از همکاری های موثر جهاد دانشگاهی با مجموعه مراکز اصلاحی و تربیتی در استان اظهار کرد : در سال 98 و با همکاری جهاد دانشگاهی استان، زندانیان تحت آموزش های مختلف کشاورزی، دامپروری، باغداری و ... قرار گرفتند که در پایان این دوره ها تعداد 1442 نفر از آنان موفق به دریافت گواهینامه شدند.
وی با اشاره به موانع به وجود آمده در برگزاری دوره های آموزشی از سوی جهاد دانشگاهی استان در میان مددجویان در سال جاری به دلیل شیوع ویروس کرونا افزود: با توجه به برنامه ریزی های به عمل آمده برآنیم که تا پانزده اسفندماه سال جاری تعداد 1000 نفر از مددجویان تحت آموزش های متنوع جهادانشگاهی قرار گیرند.

مدیرکل زندانهای استان کردستان گفت: در سال گذشته جهاددانشگاهی استان کردستان با دوره های مختلف کاربردی که در سطح زندانها برگزار کرد توانست گام های موثری در فرهنگ سازی در بین این قشراز جامعه انجام بدهد.

فتحی ضمن اشاره به اینکه با آموزش های صحیح میتوانیم از بازگشت به زندان جلوگیری بکنیم، افزود: مهمترین بحث در بین زندانیان دوران بعد محکومیت است که بتوانند در جامعه خود را بشناسند و شرایط اشتغال را برای خود ایجاد کنند.
فتحی بیکاری و وقوع جرم در جامعه را ماحصل عدم توجه مسئولین به مهارت آموزی در میان آحاد مختلف جامعه بالاخص جوانان دانست و بیان داشت: با توسعه گسترش آموزش های نوین و کاربردی در میان زندانیان، علاوه بر اینکه زمینه اشتغال آنان پس از آزادی تا حدودی فراهم خواهد شد از طرف دیگر اوقات فراغت آنان نیز به بهترین شیوه ممکن مدیریت و به این ترتیب آسیب های زندان نیز به حداقل ممکن خواهد رسید.

مدیرکل زندانهای استان کردستان خانواده های زندانیان را از اولویت های مهم سازمان زندانها دانست و خاطرنشان کرد: خانواده های زندانیان هیچ نقشی در وقوع جرم ندارند که در همین راستا سازمان زندانها به آنان به عنوان عضوی مهم از جامعه هدف خود همواره توجه ویژه دارد که امیدواریم با توسعه آموزش های مختلف بالاخص در حوزه مشاغل خانگی در میان این خانواده ها، بتوانیم رسالت خود را به نحو شایسته به سرمنزل برسانیم.
اکبر اسدی رئیس جهادانشگاهی کردستان نیز از اعلام آمادگی این مجموعه جهت گسترش بیش از پیش تعاملات و همکاری ها با مجموعه زندانهای استان خبر داد و گفت: جهاددانشگاهی مجموعه انقلابی با روحیه جهادی بوده که در حوزه های مختلف آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و ... فعالیت می نماید.
رئیس جهادانشگاهی کردستان ارائه آموزش های نوین در میان اقشار مختلف جامعه را لازمه کاهش بزه کاری و آسیب در جامعه قلمداد نمود و بیان داشت: زندانیان و خانواده های آنان به عنوان یکی از آسیب پذیرترین اقشار جامعه بایستی بسیار مورد توجه قرار گیرند که در این راستا جهاددانشگاهی کردستان آمادگی صد درصدی خود را جهت ارائه آموزش نوین و کاربردی به این قشر از جامعه در استان اعلام می نماید.
اسدی طرح مشاغل خانگی را در  جهت توسعه در میان خانواده های زندانیان مهم دانست دانست و در این باره گفت: همسران زندانیان در غیاب سرپرست خانواده به گونه ای مسئولیت خانواده را به دوش می کشند که با توسعه طرح مشاغل خانگی در میان آنها می توان شاهد دست آوردهای بسیار خوبی در این خصوص بود.
لازم به ذکر است که در این جلسه تدابیر لازم جهت توسعه آموزش های جهاد دانشگاهی در میان زندانیان و همچنین خانواده های آنان اتخاذ که تا پایان سال جاری اجرایی خواهد شد.


نظر شما :