مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری کردستان

استفاده از توانایی های جهاددانشگاهی راهی برای توسعه استان است

۱۳ شهریور ۱۳۹۸ | ۱۲:۰۳ کد : ۱۱۲۳۶ آموزشی
مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری کردستان گفت: امروزه در راستای توسعه روستاها باید آموزش را در اولیت قرارر داد که در این راستا جهاددانشگاهی می تواند با توجه به توانایی که دارد کمک شایانی بکند .
استفاده از توانایی های جهاددانشگاهی راهی برای توسعه استان است

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان کردستان، ابراهیم شریف پور امروز 9 شهریور ماه در دیدار با رئیس و معاون آموزشی جهاددانشگاهی استان کردستان، ضمن اشاره به اینکه اصلی ترین مبانی توسعه در جامعه توجه به روستاها است، اظهار کرد: جهاددانشگاهی با توجه به رسالت آموزشی که دارد میتواند در راه توسعه گام های موثری بردارد.
وی به شرایط تحریم در جامعه اشاره و گفت: متاسفانه به دلیل تحریم های ظالمانه، کشور دچار مشکلات اقتصادی شده و یکی از موثرترین  راه‌های مقابله با این مسئله  آموزش نیروهای توانمند است.
مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری کردستان افزود: اصلی ترین موضوع در مبانی توسعه جامعه توجه به روستاها است که بر همین اساس دفتر روستایی استان کردستان اولویت خود را بر روی آموزش قرار داده است.
شریف پور بیان کرد: دوره های آموزشی که برای دهیاران برگزار می شود باید طبق روال استاندارد و با کیفیت باشد چون این مسئله برای ما و توسعه جامعه مهم بوده که خوشبختانه جهاددانشگاهی دارای استاندارد های کیفی بسیار خوبی است.
وی مسئله مهاجرت روستایان به شهر را یک آسیب دانست و یادآور شد: زمانی میتوانیم از مهاجرت روستایان به شهرها جلو گیری بکنیم که بتوان نگرش ها را تغییر بدهیم که این مسئله هم تنها از طریق آموزش میتوان انجام داد.
شریف پور در پایان با اشاره به اینکه همکاری با جهاددانشگاهی استان کردستان یک ظرفیت مناسب جهت ارتقا سطح علمی برای دهیاران است، یادآور شد: در راستای توسعه استان مخصوصا" روستایان نیازمند استفاده از توانایی های علمی و پژوهشی جهاددانشگاهی هستیم که امیدواریم با کمک یکدیگر راه توسعه را در استان هموار بکنیم.
در این دیدار چیا سهراب نژاد رئیس جهاددانشگاهی استان کردستان به پتانسیل های این واحد در زمینه روستا اشاره و گفت: جهاددانشگاهی استان کردستان علاوه بر آموزش، آمادگی کامل را دارد که در حوزه های اشتغال، گردشگری و بوم گردی همکاری خود را با دفتر امور روستایی گسترش بدهد.

 

 


نظر شما :