/ به مناسبت هفته پژوهش/

برگزاری کارگاه آموزشی مقاله نویسی توسط پژوهشگران جهاددانشگاهی استان کردستان

۳۰ آذر ۱۴۰۱ | ۰۹:۲۲ کد : ۵۱۸۸۸ پژوهش
کارگاه آموزشی مقاله نویسی علمی توسط خانم کاتورانی عضو هیات علمی جهاددانشگاهی استان کردستان به مناسبت هفته پژوهش برگزار شد.
برگزاری کارگاه آموزشی مقاله نویسی توسط پژوهشگران جهاددانشگاهی استان کردستان

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان کردستان: کارگاه آموزش مقاله نویسی در هفته پژوهش ویژه دانشجویان و اساتید در مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی استان کردستان توسط معاونت پژوهشی جهاددانشگاهی استان برگزار شد.

کاتورانی در این زمینه گفت: در بسیاری از موارد مشاهده می شود که بسیاری از دانشجویان به مزایای مقاله نویسی کاملا آگاهند و تمایل بسیار زیادی به نوشتن مقالات علمی دارند. این دانشجویان تحقیقات و مطالعات وسیعی را نیز به انجام رسانیده و داده ها و نتایج بسیار مطلوبی برای ارائه در اختیار دارند. این در حالی است که آنها جهت نوشتن مقاله اعتماد به نفس کافی را نداشته و نمیتوانند داده ها و اطلاعات ارزشمند خود را آنچنان که شایسته است به نگارش در بیاورند.

وی افزود: در صورت آموزش دیدن برای نوشتن مقالات علمی، دانش پژوهان با دیدی کامل تر میتوانند مطالب را تجزیه تحلیل کرده و از به حاشیه رفتن تلاشها جلوگیری نمایند. به علاوه با دانستن اصول صحیح مقاله نویسی میتوان داده ها و نتایج موجود هرچند که چندان کامل نیز نباشند را به صورتی منسجم و سازمان یافته در فرمت و سبک ی که مورد نظر مجلات علمی است بیان نمود و با تلاشهایی کمتر به کسب نتایج بسیار بالاتر در نوشتن مقالات علمی دست یافت.

کاتورانی در پایان یادآور شد: هدف از برگزاری از این کارگاه آشنایی دانشجویان با آشنایی مقالات علمی، اجزای مقاله علمی، نقد و بررسی، رعایت اصول اخلاقی، اعتبار سنجی مجلات علمی و نحوه ارسال و پذیرش مقاله علمی است.


نظر شما :