/ در شش ماه نخـست سال جاری/

جهاد دانشگاهی استان  کردستان رتبه سوم  ذخیره سازی خون بند ناف کشور را بدست آورد

۳۰ مهر ۱۴۰۱ | ۱۴:۲۵ کد : ۴۹۵۸۷ پژوهش
مدیر دفتر نمایندگی بانک خون رویان جهاد دانشگاهی کردستان گفت: این نمایندگی در زمینه ذخیره‌سازی خون بند ناف، بر اساس گزارش شش ماهه سال جاری جایگاه سوم کشور را  به دست آورد.
جهاد دانشگاهی استان  کردستان رتبه سوم  ذخیره سازی خون بند ناف کشور را بدست آورد

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان کردستان:  سحر نجفی اظهار کرد:  ذخیره سازی خون بند ناف یک مساله مهم در زندگی است که باید با اطلاع رسانی دقیق این مهم را جز سبد کالای خانواده قرار بدهیم.

وی با اشاره به اینکه دفتر نمایندگی ذخیره سازی خون بند ناف رویان در سال ۸۸ در کردستان تاسیس شد، گفت: در سال ۱۳۹۹ این دفتر توانسته بود بالغ بر 320 نمونه جمع آوری کند، که این موضوع  در سال ۱۴۰۰ با برنامه ریزی دقیق، تجهیز امکانات فنی و استفاده از نیرو انسانی مجرب، اطلاع رسانی های موثر و برگزاری نشست های تخصصی توانست این  تعداد نمونه های ذخیره شده را در استان به  ۴۲۰ نمونه ارتقا دهد  و شاهد رشد ۱۰۰ درصدی باشد.

نجفی گفت:  این نمایندگی در شش ماهه سال 1401 توانسته است 185  نمونه را ذخیره کند و باتوجه به ارزیابی های دفتر مرکزی ذخیره سازی خون بند ناف کشور در بین 3 استان برتر کشور قرار گیرد .

مدیر دفتر رویان جهاد دانشگاهی استان کردستان یادآور شد: ذخیره سازی خون بند ناف ضامن سلامتی فرزندان است و ما باید این مهم را در جامعه فرهنگ سازی بکنیم تا بتوانیم نمونه های بیشتری را در سطح استان جمع آوری بکنیم.

گفتنی است: دفتر نمایندگی ذخیره سازی خون بند ناف استان کردستان تا کنون 1 هزار و 503 نمونه را ذخیره کرده است.

  


نظر شما :