/ به مناسبت هفته تعاون/

مراسم تجلیل از تعاونی های برتر استان به همت اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و همکاری جهاددانشگاهی استان کردستان برگزارشد

۱۲ شهریور ۱۴۰۱ | ۱۴:۵۶ کد : ۴۸۳۳۴ عمومی تاپ خبر
مراسم تجلیل از تعاونی های برتر استان به همت اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و همکاری جهاددانشگاهی استان کردستان برگزارشد

مراسم تجلیل از تعاونی های برتر استان کردستان به همت اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی و همکاری جهاددانشگاهی و با حضور مدیران ارشد استان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان کردستان: امروز 12 شهریور ماه مراسم تجلیل از تعاونی های برتر استان به مناسبت هفته تعاون در سالن همایش های مخابرات استان کردستان با همکاری جهاددانشگاهی استان کردستان برگزار شد.
در این مراسم فرزاد پیشکاری مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان کردستان گفت : ۱۸۳ هزار و ۳۰۰ نفر در تعاونی‌های سطح استان کردستان عضویت دارند و ۱۷ هزار و ۴۶۰ نفر از جوانان استان کردستان در بخش تعاونی‌های استان اشتغال دارند.
وی با اشاره به اجرای اصل  44 قانون اساسی در کشور افزود: با اجرای این قانون بستری برای حضور تعاون در عرصه اقتصاد فراهم شد تا تعاون تلاش خود را برای رسیدن به سهم ۲۵ درصدی بخش تعاون به کار گیرد.
مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان کردستان با اشاره به اثرگذاری کارگروهی در نظام مقدس انقلاب اسلامی بیان کرد: در دوران دفاع مقدس تجمیع تمام اقوام و مذاهب اسلامی زمینه‌ساز پیروزی انقلاب اسلامی شد و فتح خرمشهر نیز نتیجه کار گروهی در نظام مقدس انقلاب اسلامی بود لذا تعاونی‌ها با الگوگیری از این فعالیت‌ها می‌توانند زمینه موفقیت خود را فراهم کنند.
پیشکاری تعداد تعاونی‌های استان را هزار و 938 تعاونی ذکر کرد و ادامه داد: ۱۸۳ هزار و ۳۰۰ نفر در تعاونی‌های سطح استان کردستان عضویت دارند و ۱۷ هزار و ۴۶۰ نفر از جوانان استان کردستان در بخش تعاونی‌های استان اشتغال دارند.
وی به اقدامات اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کردستان در جهت حمایت از تعاونی‌های استان اشاره و اظهار کرد: تعاونی‌های فعال در سطح روستاها، تعاونی‌های زنان سرپرست خانوار و معلولان در اولویت حمایت این اداره کل قرار گرقته‌اند.
پیشکاری افزود: در این راستا از تعاونی‌های فرش دستباف، فراگیر بانوان و تعاونی‌های توسعه و عمران شهرستان‌ها به صورت بلاعوض بالغ بر ۲۵۰ میلیون تومان کمک اهدا شده است.
وی بیان کرد: در پنج ماهه اول سال جاری ۵۱ طرح با مبلغ هزار و ۲۱۰ میلیارد ریال با هدف ایجاد اشتغال برای ۷۱۸ نفر جهت توسعه بخش تعاون استان به تصویب رسیده است.
گفتنی است: در پایان این مراسم از 7 تعاونی برتر استان کردستان تجلیل به عمل آمد.
شایان ذکر است برنامه های هفته تعاون با همکاری جهادانشگاهی استان برگزار میگردد.


نظر شما :