چاپ کتاب نقش شهرهای کوچک در تعادل بخشی و توسعه منطقه ای توسط انتشارات جهاددانشگاهی استان کردستان

۱۳ دی ۱۴۰۰ | ۰۷:۳۸ کد : ۴۰۱۴۸ فرهنگی تاپ خبر
« نقش شهرهای کوچک در تعادل بخشی و توسعه منطقه ای » عنوان اثر تازه‌ای است که به قلم دکتر زهرا سادات سعیده زرآبادی، دکتربهسا آرین بد و بهار آرین بد منتشر شده است.
چاپ کتاب نقش شهرهای کوچک در تعادل بخشی و توسعه منطقه ای توسط انتشارات جهاددانشگاهی استان  کردستان

به گزارش روابط جهاد دانشگاهی استان کردستان، در این کتاب آمده است: در دهه­های اخیر به منظور تمرکززدایی از شهرهای بزرگ و دستیابی به تعادل و توسعه منطقه­ای، توجه برنامه­ریزان شهری و منطقه­ای به شهرهای کوچک معطوف گردیده است.

با توجه به اهمیت موضوع، درکتاب حاضر در آغاز، مفاهیم و انگاره­های نظری در حوزه شهرهای کوچک و توسعه منطقه­ای مورد واکاوی قرار گرفت. سپس به معرفی روش تحلیل شبکه اجتماعی و نرم­افزارهای آن پرداخته شد. کاربست روش تحلیل شبکه اجتماعی در یکی از شهرهای کوچک استان بوشهر (شهر خورموج) با بهره­گیری از نرم­افزار گفی می­تواند به عنوان مصداقی از کاربرد و روش تحلیلی کارآمد در این حوزه دانشی انگاشته شود.

این نوشتار در زمینه شهرهای کوچک و روش تحلیل شبکه اجتماعی است که می­تواند راهگشایی کاربردی برای پژوهشگران و دانشجویان رشته­های شهرسازی (اعم از برنامه­ریزی شهری، برنامه­ریزی منطقه­ای و مدیریت شهری) و جغرافیا (گرایش­های جغرافیای شهری و روستایی) محسوب گردد.

کتاب « نقش شهرهای کوچک در تعادل بخشی و توسعه منطقه ای» در 198 صفحه در قطع رقعی و با قیمت 70 هزار تومان در دی ماه 1400 توسط سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی استان کردستان منتشر شده است. لازم به ذکر است: علاقه‌مندان برای تهیه این اثر می‌توانند با سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی استان کردستان با شماره تماس 33287517-087 تماس حاصل فرمایند.


( ۲ )

نظر شما :