“کتاب رهیافتی بر تدوین مدل بومی توانمندسازی اجتماع محور محلات فقیرنشین شهری" چاپ و روانه بازار شد

۰۳ آذر ۱۴۰۰ | ۰۷:۵۴ کد : ۳۸۳۳۶ فرهنگی
“کتاب رهیافتی بر تدوین مدل بومی توانمندسازی اجتماع محور محلات فقیرنشین شهری" چاپ و روانه بازار شد

 به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان کردستان: ،کتاب « رهیافتی بر تدوین مدل بومی توانمندسازی اجتماع محور محلات فقیرنشین شهری » تالیف خانم ساجده واعظ زاده، جلیل کریمی و وکیل احمدی در سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی استان کردستان به چاپ رسید.

توانمندسازی مناسب‌ترین راه‌حل در ساماندهی محلات فقیرنشین شهری محسوب می شود. در این رویکرد، نهادهای ذی مدخل به‌جای اقدامات کالبدی صرف، با برنامه عملیاتی تعریف‌شد هبر اساس نیاز مردم محلی،و نه تشخیص برنامه ریزان،پروژه‌هایی را در جهت تسهیل توانمندسازی ساکنان تعریف و پیاده می کنند. تأکید بر نیاز مردم نشان‌دهنده ضرورت وجود یک مدل بومی منطبق با خصوصیات محلی است. در این نوشتار، فرایند عملی و گام‌به‌گام تدوین یک مدل بومی مبتنی بر وضعیت محلات با استفاده از تجربه پروژه تحقیقاتی توانمندسازی محلات محروم شهر کرمانشاه تشریح شده است.

کتاب « رهیافتی بر تدوین مدل بومی توانمندسازیاجتماع محور محلات فقیرنشین شهری » در 124  صفحه در قطع رقعی و با قیمت 40 هزار تومان در آبان ماه 1400 توسط سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی استان کردستان منتشر شده است. علاقه‌مندان برای تهیه این اثر می‌توانند با سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی استان کردستان با شماره تماس 33287517-087 تماس حاصل فرمایند.


نظر شما :