فرمانده انتظامی شهرستان بیجار مطرح کرد:

جلوگیری از مهاجرت جوانان با حرکت به سوی دانش بنیان شدن

۱۴ شهریور ۱۴۰۰ | ۱۰:۳۲ کد : ۳۵۴۴۵ عمومی
فرمانده انتظامی شهرستان بیجار، ایجاد شرکت‌های دانش بنیان شدن را راهی برای جلوگیری از مهاجرت جوانان بیجاری به شهرهای دیگر و ایجاد انگیزه در آن‌ها عنوان کرد.
جلوگیری از مهاجرت جوانان با حرکت به سوی دانش بنیان شدن

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان کردستان: سرهنگ شهریار قربانی فرمانده انتظامی شهرستان بیجار  در دیدار با مدیر جهاد دانشگاهی بیجار، با ابراز خوشحالی از فعالیت‌های جهاد دانشگاهی، اظهار کرد: حرکت به سوی جذب ایده‌های جوانان و پرورش خلاقیت در آن‌ها باعث جلوگیری از مهاجرت جوانان به شهرهای دیگر می‌شود.

وی افزود: متاسفانه با وجود استعدادهای فراوان شهرستان بیجار در عرصه‌های فرهنگی و علمی، بیجار آن‌طور که شایسته نام این شهرستان است نتوانسته به جایگاه خود برسد؛ با این حال فعالیت نهادهایی همچون جهاد دانشگاهی می‌تواند اوضاع را طور دیگری رقم بزند و مانع از مهاجرت جوانان و ایجاد انگیزه برای آن‌ها شود.

سرهنگ قربانی با اشاره به اهمیت ایجاد شرکت‌های دانش‌بنیان، عنوان کرد: نیروی انتظامی همواره به دنبال آن است که از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان شدن استفاده کند و فعالیت‌های خود را به روز پیش ببرد چرا که روش‌های سنتی پاسخگوی نیازهای جامعه نخواهد بود.

وی با اشاره به معضلات امروز جامعه، از جمله اعتیاد به مواد مخدر، سرقت و نزاع، بیان کرد: با استفاده از ظرفیت نخبگان می‌توان برنامه‌های نوینی را در پیشگیری از جرم تعریف کرد.

راحله شریفیان مدیر جهاد دانشگاهی بیجار در ابتدای جلسه با ذکر تاریخچه‌ای از فعالیت‌های جهاد دانشگاهی، عنوان کرد: جهاد دانشگاهی همواره در پی پر کردن خلاهای جامعه است و با برگزاری دوره‌های آموزشی و اشتغال محور، فعالیت‌های تحقیقاتی و پژوهشی و همچنین فرهنگی به دنبال آن است که همگام با نیازهای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران پیش برود.

مدیر جهاد دانشگاهی تصریح کرد: این مرکز در قالب طرح حکمت آماده برگزاری دوره‌های تخصصی مجازی و حضوری برای کارکنان و خانواده‌های نیروهای مسلح است.

وی گفت: نیروهای مسلح می‌توانند در قالب طرح خبرگان امید باقرالعلوم (ع) با تخفیف ویژه از خدمات مرکز آموزش جهاد دانشگاهی بیجار بهره‌مند شوند.

شریفیان با اشاره به فعالیت مرکز نوآوری و شکوفایی جهاد دانشگاهی، اظهار کرد: این مرکز ضمن حمایت از ایده‌های جوانان شهرستان، تلاش می‌کند با جلسات و کارگاه‌های متناوب ، کسب و کارهای فعلی شهرستان را با مزایای شرکت‌های خلاق و دانش بنیان آشنا کند و خوشبختانه در هفته آتی اولین شرکت دانش بنیان دراین مرکز مستقر خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه بیش از شش شرکت در شهرستان بیجار ظرفیت دانش‌بنیان شدن را دارند، افزود: در حال حاضر چهار شرکت موفق به گرفتن پذیرش پارک علم و فناوری شده و در مرحله پیش‌رشد قرار دارند و بیش از شش شرکت دیگر نیز در آستانه دفاع و مراحل جذب و پذیرش هستند.

لازم به ذکر است در این جلسه در خصوص اجرای طرح پاکبان مربوط به واحد فناور رایافیروزه که زیر نظر مرکز نوآوری و شکوفایی جهاد دانشگاهی فعالیت می‌کنند، گفت‌وگو شد و فرمانده انتظامی شهرستان نیز در خصوص رفع موانع اجرای این طرح قول همکاری مساعد دادند.


نظر شما :