فرماندار بیجار:

جهاددانشگاهی بیجار جز موفق ترین ادارات شهرستان است/از اقدامات جهاددانشگاهی حمایت می کنیم

۱۷ مرداد ۱۴۰۰ | ۲۳:۳۶ کد : ۳۴۶۴۰ عمومی
فرماندار شهرستان بیجار ضمن اعلام حمایت از اقدامات جهاددانشگاهی، گفت: جهاددانشگاهی بیجار جز موفق ترین ادارات شهرستان است.
جهاددانشگاهی بیجار جز موفق ترین ادارات شهرستان است/از اقدامات جهاددانشگاهی حمایت می کنیم

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی : علی‌اکبر ورمقانی ، با حضور در ساختمان جهاددانشگاهی شهرستان بیجار، این نهاد را یکی از فعال‌ترین ادارات شهرستان بیجار دانست و گفت: جهاد دانشگاهی در حوزه های مختلف علمی و فرهنگی همواره موفق عمل کرده و در برگزاری به روز دوره‌های آموزشی سال به سال پیشرفت چشمگیری داشته است.

وی ضمن اشاره به راه اندازی درمانگاه توسط جهاددانشگاهی افزود: حرکت در مسیر حل مشکلات جامعه یکی از ویژگی های بارز جهاددانشگاهی بوده که الحمدالله در شهرستان بیجار با اقداماتی چون پیگیری راه اندازی درمانگاه و آزمایشگاه کشت بافت گیاهان دارویی، این مهم به درستی ظهور و بروز یافته است.

فرماندار بیجار با اشاره به اهمیت فعالیت های پژوهش محور و دانش بنیان، نتیجه این گونه فعالیت ها را موفقیت و پیروزی عنوان کرد.

وی ضمن تاکید به اینکه جهاد دانشگاهی در حوزه اقتصاد دانش بنیان به خوبی ورود کرده، افزود: متاسفانه در کشور افراد صاحب ایده سرمایه ندارند و افرادی که سرمایه دارند ایده ای ندارند و لازم است که افراد سرمایه گذار به صاحبان ایده متصل شوند چرا که هر وقت بر مبنای علم، پژوهش و دانش جلو رفته ایم موفق شده ایم.

ورمقانی با اشاره به اهمیت فعالیت های دانش محور در بخش خصوصی نیز تصریح کرد: نباید فقط منتظر بودجه دولتی بود و باید بخش خصوصی توانمند را به سمت و سوی دانش بنیان شدن رهنمون کرد چرا که مقام معظم رهبری نیز مکرراً بر حرکت دانش‌بنیان تاکید کرده اند.

وی ضمن حمایت از جهاددانشگاهی به عنوان نهادی پویا و فعال خاطرنشان کرد: باید بتوانیم از تمام ظرفیت جهاد دانشگاهی استفاده کنیم و برای تحقق این مهم لازم است که به این نهاد اعتباراتی در ردیف بودجه اختصاص یابد.

فرماندار بیجار در پایان ضمن اشاره به اختصاص حداقل ۷ میلیارد ریال از محل اعتبارات سال ۱۴۰۰ به این نهاد، عنوان کرد: حوزه کاری جهاد دانشگاهی بسیار وسیع است و لازم است از این ظرفیت به طور کامل استفاده شود تا شاهد پیشرفت و شکوفایی در کشور باشیم.

لازم به ذکر است در ابتدای این دیدار، راحله شریفیان مدیر جهاددانشگاهی شهرستان بیجار، طی گزارشی، عملکرد یکسال گذشته این نهاد در شهرستان بیجار را تشریح کرد.


نظر شما :