به همت جهاددانشگاهی استان کردستان

تور ترویجی تعاون بصورت آنلاین برگزار شد

۲۴ اسفند ۱۳۹۹ | ۰۷:۴۰ کد : ۲۹۱۰۱ تاپ خبر اشتغال
مدیرعامل شرکت شفای کردستان گفت: گیاهان دارویی یکی از نعمت‌های خدادادی است که از آن درجهت چرخاندن چرخ اقتصاد استان و ایجاد اشتغال و تولید محصول باکیفیت از آن بهره‌ برداری می شود.
تور ترویجی  تعاون بصورت آنلاین  برگزار شد

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان کردستان: مصلح حسینی 23 اسفند در جریان تور ترویجی تعاون که به همت جهاددانشگاهی استان کردستان در کارخانه شفای کردستان برگزار شد اظهار کرد: که تعاونی ۳۲۰ شفا در سال ۶۹ در شهر سنندج تاسیس شد و بنای کار خود را بر دانش بومی، طب سنتی و استفاده از امکانات موجود در جهت اقتصاد درونزا و ایجاد شغل قرار داده است.
وی افزود که در ابتدای شروع به کار مجموعه فرهنگ استفاده از گیاهان دارویی بسیار غریب بود و به نوعی دچار خودباختگی شده بود.
مدیرعامل شرکت شفای کردستان تصریح کرد که گیاهان دارویی یکی از نعمت‌های خدادادی است که از آن درجهت چرخاندن چرخ اقتصاد استان و ایجاد اشتغال و تولید محصول باکیفیت از آن بهره‌ برداری شد.
وی عنوان کرد که در سال ۷۲ با همکاری اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی رپرتاژ آگهی در روزنامه اطلاعات منتشر که در آن به تبیین مسائل مهم اعم از تاسیس تا بهره‌برداری بیان گردید.
حسینی ادامه داد که زمانی که طب سنتی در وزارت بهداشت جایگاهی نداشت مجموعه شفا از تشکیل دانشکده طب سنتی حمایت می‌کند.
وی خاطرنشان کرد که پس از ۲۰ سال ایجاد دانشکده طب سنتی آغاز بکار کرد که برای ما بسیار با اهمیت است
مدیرعامل شرکت شفای کردستان گفت: خوشبختانه ایران تنوع بسیار زیادی در زیست بوم، آب و هوا و غیره دارد که این موضوع موجبات رشد تعداد زیادی از داروهای گیاهی ارزشمند را فراهم ساخته است.
وی اظهار کرد که این موضوع بستر بسیار مناسبی برای هدایت صنعت کشاورزی به سوی کشاورزی هدفمند با ارزش افزوده، ایجاد می‌کند.
حسینی افزود که اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی زحمات زیادی در راستای حمایت از تعاونی‌های حوزه کشاورزی و ترویج فرهنگ تعاون و کشاورزی کشیده که شایسته تقدیر است.
وی تصریح کرد که تعاونی شفای کردستان از سال ۷۲ با تولید عرقیجات و اسانس‌های دارویی رسما شروع به فعالیت کرد.
مدیرعامل شرکت شفای کردستان عنوان کرد که با توجه به استقبال مردم از محصولات باکیفیت شرکت شفا همه ساله طرح‌های توسعه و پژوهشی مطرح که موجب شده طرح‌های ۵ ساله توسعه معرفی گردد.
وی ادامه داد که هم‌اکنون ۷ خط تولید به بهره‌برداری رسیده و محصولاتی نظیر دمنوش‌های گیاهی، مواد آرایشی و بهداشتی، عرقیات گیاهی، معجون‌های گیاهی و پودرهای گیاهی در این شرکت تولید می‌شود.
حسینی خاطرنشان کرد که هم‌اکنون ۸۰ نفر در مجموعه شرکت شفا مشغول به فعالیت هستند که نمونه مثال زدنی در ایجاد اشتغال است.
وی گفت: هر گاه در طول تولید به مشکل برخورد کنیم اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی همانند مامنی امن برای ما بوده و همیشه با روی گشاده از ما حمایت کردند.
مدیرعامل شرکت شفای کردستان اظهار کرد که یکی از راه‌حل‌های برون رفت از مشکلات عمده واحدهای تولیدی تسهیل در امور اداری و کاهش بروکراسی‌های رایج است.
وی با بیان اینکه قانون یا باید اجرا و یا اصلاج شود و دور زدن قانون ممکن نیست افزود که تسهیلگری در امور و کاهش زمان پاسخگویی به نامه‌ها و استعلامات اداری می‌تواند کمک شایانی به واحدهای تولید بکند.
حسینی تصریح کرد که به هر شکلی پذیرای پیشنهادات همکاری از طریق اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی و شماره تماس ۳۱۰۱ (۰۸۷) و سایر روش‌های دیگر هستیم.
وی به کسانی‌که به ایجاد کارگاه‌های مشابه تمایل دارند توصیه کرد که حتما پیش از احداث کارگاه به نیازسنجی و بازار تولید توجه لازم را داشته و از موازی کاری پرهیز کنند.
مدیرعامل شرکت شفای کردستان با بیان اینکه شروع بکار در اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی مبارک است، عنوان کرد که تعاونی‌ها بستر مناسبی برای رشد و پیشرفت جوان تحصیل کرده و جویای کار است.
وی ادامه داد که افراد جویای کار نباید از انجام امور حتی در صورت درازا تا چند ماه خسته شوند و با شور و اشتیاق به دنبال کار و پیشه خود بروند.
حسینی خاطرنشان کرد که طرح توسعه‌ای باهمکاری دستگاه‌های اجرایی و اداره تعاون،‌ کار و رفاه اجتماعی کردستان درحال اجراست که امیدواریم در سال آینده با اشتغال ۵۰ تفری به بهره‌برداری برسد.
وی با اشاره به اینکه باید به موضوع فروش به عنوان یک علم نگاه کرد، گفت: مشتری مداری یکی از موضوعاتی است که واحدهای تولیدی نوپا و بعضا باسابقه توجه کمی به آن دارند.
مدیرعامل شرکت شفای کردستان اظهار کرد که توجه به فروش اینترنتی و واحد انفورماتیک فعال در هر تولیدی نکته حائز اهمیت است.
وی افزود که در طرح توسعه‌ای شرکت شفا درحال فرآوری پسماندهای شرکت هستیم تا بتوانیم یکی از مشکلات خود را به فرصت طلایی تبدیل کنیم.
حسینی در پایان یادآور شد که افرادی متخصصی که قصد انجام کار در حوزه گیاهان دارویی دارند حتما از افراد با تجربه استفاده کنند.


نظر شما :