مدیر جهاددانشگاهی شهرستان سقز

ذخیره سازی خون بند ناف خانواده های شهرستان سقز ۳ رقمی شد

۱۷ اسفند ۱۳۹۹ | ۱۰:۲۲ کد : ۲۸۸۸۶ پژوهش
مدیر جهاددانشگاهی شهرستان سقز از ۳ رقمی شدن ذخیره سازی خون بند ناف در شهرستان سقز خبر داد.
ذخیره سازی خون بند ناف خانواده های شهرستان سقز ۳ رقمی شد

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان کردستان: عباس غفاری مدیر جهاد دانشگاهی مرکز سقز ضمن اشاره به اینکه یکی از وظایف جهاد دانشگاهی در بحث پژوهش ذخیره سازی خون بند ناف میباشد، اظهار کرد: خون بندناف نوزاد خانواده ها  جهت ذخیره سازی و فریز به بانک خون بند ناف رویان جهاددانشگاهی در تهران ارسال میگردد و این مهم تا 28 سال ذخیره می گردد.

غفاری با بیان اینکه  امروزه با ذخیره سازی خون بند ناف میتوان سلامتی را ضمانت کرد، گفت:  با بالا رفتن سطح آگاهی همشهریان و با توجه به پیشرفت روز افزون علم پزشکی و درمان و پیوندهای متعدد شاهد ذخیره سازی هر چه بیشتر خون بند ناف در استان هستیم .

مدیر جهاددانشگاهی شهرستان سقز با اشاره به اینکه فرهنگسازی در این زمینه یک الزام است، یادآور شد: خوشبختانه در بحث فرهنگسازی ذخیره سازی بند ناف در این شهرستان خوب عمل شده و ماحصل آن این است که آمار ذخیره سازی بند ناف در این شهرستان به عدد 3 رقمی رسیده است.

وی با بیان اینکه تعداد ذخیره سازی های خون بند ناف در این شهرستان به 100 نمونه رسیده است، گفت: همه باید تلاش بکنیم که این مقوله را در جامعه گسترش بدهیم و بتوانیم در آینده شاهد مراجعه کننده های بیشتری باشیم.


( ۲ )

نظر شما :