ارائه طرح سامانه وب GIS توسط جهاددانشگاهی کردستان

۱۵ بهمن ۱۳۹۹ | ۰۷:۴۴ کد : ۲۷۶۱۲ پژوهش عمومی تاپ خبر
سامانه وب GIS در شورای معاونین جهاددانشگاهی کشور که توسط جهاددانشگاهی استان کردستان ارئه شد.
ارائه طرح سامانه وب GIS  توسط جهاددانشگاهی کردستان

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان کردستان: سامانه جامع اطلاعات مکانی جهاددانشگاهی کشور توسط تیم مرکز تخصصی GIS  جهاددانشگاهی استان کردستان با هدف تهیه بانک اطلاعاتی جامع از املاک، مستقلات و ساختمانهای کاربردی جهاددانشگاهی طراحی شده است.

این طرح در سه فاز نقشه برداری UTM، تهیه شناسنامه ساختمان و املاک جهاددانشگاهی و جمع آوری کلیه اسناد و مدارک مکانی جهاددانشگاهی کشور توسط تیم پژوهشی استان کردستان انجام شده است.

دکتر جاهده تکیه خواه مدیر پژوهش جهاددانشگاهی استان کردستان   در نشست تخصصی با رئیس و معاونان جهاددانشگاهی کشورگفت: انجام چنین کاری برای این نهاد انقلابی بسیار مهم بوده که خوشبختانه مورد استقبال دفتر مرکزی جهاددانشگاهی قرار گرفته است.

وی همچنین به ضرورت این طرح برای جهاددانشگاهی کشور اشاره و افزود: سامانه جامع اطلاعات مکانی جهاددانشگاهی میتواند کمک زیادی در تصمیمات مدیریتی در تمامی حوزه ها داشته باشد.

مدیر پژوهش جهاددانشگاهی استان کردستان ضمن اشاره به اینکه میتوان به توانایی های  جهاددانشگاهی استان کردستان اعتماد کرد،یادآور شد: جهاددانشگاهی استان کردستان در صورت حمایت از سوس مسئولین میتواند در آینده فاز های بعدی این طرح را انجام بدهد.

دکتر تکیه خواه خاطرنشان کرد: جی آی اس (Geographic information system) سیستمی است که با بهره‌گیری از آن، کلیه اطلاعات جمع‌آوری شده به صورت لایه لایه تهیه شده و پس از تفیک و کنترل داده‌ها کلیه اطلاعات توصیفی و مکانی مورد نیاز وارد سیستم می‌شود.

وی افزود: در GISعلاوه بر دسترسی صحیح و سریع به داده‌های موردنیاز در یک حجم وسیع، امکان ارائه و به تصویرکشیدن اطلاعات مکانی و موضوعی در قالب نقشه، جدول و نمودار، ویرایش و بهنگام نمودن داده‌ها ونیز امکان استفاده از داده‌های موجود در جهت اهداف مختلف و براساس نیازهای گوناگون کاربران فراهم می‌گردد. همچنین زمینه‌ای برای شناساندن و معرفی قابلیت‌ها و پتانسیل‌های متعدد و در عین حال، تشخیص خلأ‌های مطالعاتی مناطق مختلف جغرافیایی ایجاد خواهد شد.

گفتنی است: طرح سامانه وب GIS  در شورای معاونین جهاددانشگاهی کشور که با  حضور دکتر طیبی برگزار گردید توسط جهاددانشگاهی استان کردستان ارئه شد.


( ۱ )

نظر شما :