فرماندار شهرستان دیواندره اعلام کرد؛

حمایت از ظرفیت های جهاددانشگاهی استان کردستان

۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ | ۲۰:۵۰ کد : ۳۰۲۰۳ تاپ خبر
فرماندار شهرستان دیواندره گفت: جهاددانشگاهی یک نهاد علمی انقلابی است که برای توسعه شهرستان لازم است حمایت های ویژه ای انجام شود.
حمایت از ظرفیت های جهاددانشگاهی استان کردستان

فرماندار شهرستان دیواندره گفت: جهاددانشگاهی یک نهاد علمی انقلابی است که برای توسعه شهرستان لازم است حمایت های ویژه ای انجام شود.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان کردستان: جمال ارشدی در این نشست ضمن اشاره به اینکه  همکاری با جهاددانشگاهی توسعه را بهمراه دارد،   گفت: در تلاشیم تا در بودجه ۱۴۰۰ بتوانیم اعتبار خاصی را برای توسعه فعالیت‌های جهاددانشگاهی اختصاص دهیم.

وی با اشاره به نیاز ضروری شهرستان دیواندره به فعالیت‌های فرهنگی یادآور شد: امیدواریم در کنار سایر فعالیت ها، برنامه های فرهنگی جهاددانشگاهی به صورت ویژه در این شهرستان بیشتر توسعه یابد.

ارشدی در پایان با بیان اینکه جهاددانشگاهی میتواند در راستای توسعه نقش مهمی ایفا بکند، عنوان کرد: آماده واگذاری زمین به منظور ساخت ساختمان جهاددانشگاهی در شهرستان دیواندره هستیم.

رئیس جهاددانشگاهی استان کردستان نیز در ابتدای این نشست گفت: جهاددانشگاهی یک نهاد انقلابی با خاستگاه دانشگاهی است که ایجاد پل ارتباطی بین دانشگاه و جامعه با هدف کاربردی کردن فعالیت‌های علمی دانشگاه‌ها و ارائه آن به جامعه ماموریت اصلی این نهاد تعیین شد.

 اکبر اسدی، در دیدار با فرماندار دیواندره اظهار کرد: مجموعه جهاددانشگاهی در تلاش است تا برنامه‌ها و فعالیت‌های اجرایی گذشته خود را در سطح استان و شهرستان‌ها بیشتر عمق ببخشد.

رئیس جهاددانشگاهی کردستان بیان کرد: جهاددانشگاهی در حوزه‌های پژوهشی، آموزشی، فرهنگی و اشتغال tفعالیتهای گسترده ای داشته  و منشاء خدمات ارزنده‌ای هم برای کشور در حوزه‌های مختلف بین‌المللی و هم برای مردم بوده است.

اسدی بیان کرد: در تلاش هستیم در استان کردستان فعالیت‌های آموزشی، پژوهشی، فرهنگی، اشتغال و کارآفرینی جهاددانشگاهی در بستر شهرستان‌ها توسعه بیشتری پیدا کند.

وی افزود: وضعیت جهاددانشگاهی در شهرستان دیواندره نامطلوب بوده و ارائه خدمات در این شهرستان فقط به برگزاری دوره‌های آموزشی بسنده شده است که این امر موجب شده تا نتوانیم خدمات بایسته و شایسته ای را به مردم عزیز این شهرستان ارائه کنیم.

رئیس جهاددانشگاهی کردستان رسانه‌ها را زبان گویای مسئولان و مردمان دانست و گفت: اطلاع‌رسانی یکی از شاخص‌های اصلی توسعه است و از طریق رسانه می توان عملکرد و فعالیت‌های صورت گرفته مسئولان را نشان داد.

وی اظهار کرد: در این راستا جهاددانشگاهی دو خبرگزاری ایسنا و ایکنا را در زیر مجموعه‌های خود دارد که از خبرگزاری های موفق در سطح کشور هستند.

اسدی افزود: مراکز نوآوری جهاددانشگاهی، مراکزی برای بیان ایده جوانان و به فعلیت رساندن این ایده‌ها بوده که در شهرستان دیواندره فعال نبوده است.

وی به طرح مشاغل خانگی اشاره کرد و گفت: در این طرح برای دو هزار و ۶۰۰ نفر در سال ۹۸ بستر و زمینه اشتغالزایی فراهم شده که با توجه به استقبال خوب مردم از این طرح در سال ۹۹ نیز ۴۰۰ نفر سهمیه طرح مشاغل خانگی به این استان اختصاص پیدا کرده است.


نظر شما :