مشاور مدیر عامل صندوق نوآوری و شکوفایی کشور

تلاش جهاددانشگاهی در ایجاد شرکت های خلاق و دانش بنیان در بیجار قابل تقدیر است

۰۷ فروردین ۱۴۰۰ | ۲۱:۳۳ کد : ۲۹۳۳۰ تاپ خبر
تلاش جهاددانشگاهی در ایجاد شرکت های خلاق و دانش بنیان در بیجار قابل تقدیر است

دکتر معصومه خان احمدی در بازدید از مرکز نوآوری و شکوفایی جهاد دانشگاهی بیجار ضمن تقدیر از فعالیت های جهاددانشگاهی شهرستان بیجار بر لزوم شتاب دهی به کسب و کارهای فناورانه جوانان و همچنین ترویج  نوآوری و شکوفایی برای دانش آموختگان شهرستان تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان کردستان، دکتر خان احمدی به اساس کار صندوق نوآوری و شکوفایی اشاره کرد و عنوان کرد: اساس کار صندوق نوآوری و شکوفایی خدمت‌رسانی به شرکت های دانش بنیان است و این خدمات در قالب های مختلف ارائه می شود.

وی درباره تسهیلات لیزینگ صندوق نوآوری و شکوفایی خاطرنشان کرد: برای توسعه بازار شرکت‌های دانش بنیان، صندوق نوآوری و شکوفایی تسهیلات خاصی را به عنوان لیزینگ یا سفارش ساخت طراحی کرده است.

راحله شریفیان، مدیر جهاددانشگاهی بیجار در ادامه این جلسه به تلاش این مجموعه برای سوق دادن شرکت های تولیدی شهرستان به سمت خلاق و یا دانش بنیان شدن اشاره کرد و گفت: امید است با بهره مندی از همه ظرفیت‌ها جهش دانش‌بنیان شدن در شهرستان بیجار رقم زده شود، انقلابی که بیجار به آن نیاز دارد.

وی ضمن ابراز خرسندی از حمایت های صندوق نوآوری و شکوفایی از شرکت های دانش بنیان، گفت: ما تلاش می‌کنیم تا تمام ظرفیت‌های جهاددانشگاهی در اختیار مجموعه شهرستان باشد به طوری که بتوانیم از تمامی قابلیت‌ها استفاده کنیم.

شریفیان با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی با حرکت به سمت دانش‌بنیان شدن رقم خواهد خورد، گفت: تحقق این مهم باعث افزایش کیفیت محصول، کاهش نگاه مردم به کالای خارجی و افزایش تقاضا و عرضه می شود و در نهایت اشتغال نیروی انسانی تحصیل کرده را در پی خواهد داشت.

گفتنی است به منظور بررسی راه های تبدیل شرکت ها به دانش بنیان، جلسه ای با مهندس اللهمرادی مدیرعامل شرکت نان ارکازه انجام شد و همچنین در راستای اجرای طرح تکنولوژی سنتر بازدیدی از کارگاه تولیدی حلوا سوهانی بیجار با مدیرت آقای کاظم زاده صورت گرفت.


نظر شما :