معاون فرهنگی جهاددانشگاهی استان کردستان

طرح «مهر باران» گامی برای محرومیت زدایی از حاشیه شهر است

۲۶ اسفند ۱۳۹۹ | ۰۷:۵۰ کد : ۲۹۱۷۴ فرهنگی
معاون فرهنگی جهاددانشگاهی کردستان از آغاز طرح «مهر باران» از ۲۳ اسفند در مناطق حاشیه شهر سنندج خبر داد و گفت: این طرح در راستای محرومیت‌زدایی و توانمندسازی مناطق حاشیه شهر به همت سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی کردستان اجرا می‌شود.
طرح «مهر باران» گامی برای محرومیت زدایی از حاشیه شهر است

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان کردستان: مجید آوج اظهار کرد: طرح آموزشی و بهداشتی «مهر باران» در راستای محرومیت‌زدایی و توانمندسازی مناطق حاشیه شهر به همت سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی کردستان از روز گذشته، ۲۳ اسفندماه در مناطق حاشیه شهر سنندج آغاز شده است.

وی افزود: این طرح با مشارکت آموزش‌وپرورش، کمیته امداد کردستان، بسیج دانشجویی، دانشگاه علوم پزشکی کردستان، سازمان دانشجویان شعبه کردستان، دانشگاه علوم پزشکی و دانشگاه فرهنگیان کردستان برگزار خواهد شد.

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی کردستان با اشاره به اجرای این طرح در قالب اردوهای جهادی بیان کرد: طرح اردوهای جهادی نه تنها توانمندسازی و ارتقای سطح فرهنگی و اقتصادی مناطق محروم کشور را به دنبال دارد، منجر به تقویت و تکریم روحیه عدالت‌خواهی جوامع دانشجویی خواهد شد یکی از اثرات مثبت آن نیز ایجاد تحرک در فضای جوامع کوچک است.

وی افزود: با توجه به اینکه مردم مناطق حاشیه شهرها از لحاظ وضعیت، شکل و نحوه زندگی آسیب‌پذیرتر از سایر جوامع هستند و با توجه به قرار گرفتن در شرایط کرونا این آموزش‌ها برای خانواده‌ها به ویژه دانش‌آموزان ضروری است.

آوج ادامه داد: در این طرح خدمات آموزشی شامل کمک‌های آموزشی برای عقب‌ماندگی‌های تحصیلی برخی از دروس پایه ویژه دانش‌آموزان مقطع تحصیلی ابتدایی و خدمات بهداشتی شامل برگزاری کلاس‌های آموزشی نکات مهم بهداشتی در زندگی فردی به ویژه در شرایط کرونایی برای والدین ارائه می‌شود.

وی با اشاره به اینکه با توجه به شرایط حساس کنونی این کلاس‌های آموزشی به صورت محدود و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای والدین و دانش‌آموزان مناطق حاشیه شهر سنندج در حال برگزاری است، افزود: دانشجویان نخبه دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه علوم پزشکی استان کردستان در این اردوی جهادی حضور دارند.

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی کردستان با اشاره به اجرای این طرح در سطح مناطق حاشیه شهر سنندج طی امسال یادآور شد: امیدواریم با حمایت خیرین و مسئولان استان بتوانیم سال آینده تمام مناطق حاشیه شهرهای استان کردستان را پوشش دهیم.


نظر شما :