/انتشارات جهاددانشگاهی استان کردستان/

کتاب اقدام پژوهی برای آموزگاران چاپ و روانه بازار شد

۰۴ اسفند ۱۳۹۹ | ۱۴:۳۱ کد : ۲۸۴۱۶ فرهنگی تاپ خبر
کتاب «اقدام پژوهی برای آموزگاران» عنوان اثر تازه‌ای است که به قلم دانیل تومال و با ترجمه دکتر مظهر بابایی و ایوب روحی توسط جهاددانشگاهی استان کردستان منتشر شده است.
کتاب اقدام پژوهی برای آموزگاران چاپ و روانه بازار شد

این کتاب به دنبال این است که نشان دهد گسترش مهارت‌های علمی و عملی یا رویکردها و ابزار مناسب و جدید و حل مسایل، با استفاده از کاربرد مستقیم روش‌ها و مهارت ها در مدارس و مراکز آموزشى و یا محیط هاى واقعى و سرکلاس  و به دست آوردن اطلّاعات براى استفاده در کلاس‌هاى درس و نیز دادن آموزش لازم به معلّمانى که درگیر تدریس هستند، از فواید اقدام پژوهی می باشد. مشارکت معلّمان هم‌ردیف و هم‌رشته از طریق اقدام پژوهی در یک طرح پژوهشی، باعث می‌شود که آنان اطلّاعات و تجربه‌های خود را مبادله نمایند. معلّمان بااطمینان واحترام متقابل به یکدیگردراقدام پژوهی مشارکت می جویند. از این رو، لازم است  تا آنها در طرح اقدام پژوهی به ضرورت آشنایی بافنون پایه پژوهشی اعتقاد داشته باشند.

کتاب اقدام پژوهی برای آموزگاران،  اثر  دانیل تومال، به نوبه‌ی خود، یکی از اهّم منابع در این خصوص است که به مواردی از این قبیل در عمل و به صورت کاربردی می‌پردازد: نخست چیستی  پژوهش‌های آموزشی و تاریخچه‌ی اقدام پژوهی با ذکر  تحلیلی و گام به‌گام مراحل آن. سپس مسئله‌محوری دانستن آن و ارائه روش‌های جمع آوری داده‌ها به کمک ابزارهای مختلفی مانند مصاحبه و مشاهده و تجزیه و تحلیل و تفسیر آنها. سرانجام و در گام نهایی، حل مسئله تعریف شده و ارزیابی آن، به صورت کاملاً  علمی، دقیق و آکادمیک و البته آسان.

کتاب «اقدام پژوهی برای آموزگاران» در 297  صفحه در قطع رقعی در اسفند ماه 99 توسط سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی استان کردستان منتشر شده است. علاقه‌مندان برای تهیه این اثر می‌توانند با سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی استان کردستان با شماره تماس 33287517-087 تماس حاصل فرمایند.


نظر شما :