فرماندار شهرستان سقز اعلام کرد؛

اجرایی طرح های دانش بنیان شهرستان سقز توسط جهاددانشگاهی کردستان

۲۱ بهمن ۱۳۹۹ | ۱۱:۴۲ کد : ۲۷۸۹۷ عمومی تاپ خبر
فرماندار شهرستان سقز گفت: با توجه به تجربه ای که در زمینه طرح های دانش بنیان و مراکز رشد دارد میتواند این مهم را در شهرستان سقز اجرایی بکند.
اجرایی طرح های دانش بنیان شهرستان سقز توسط جهاددانشگاهی کردستان

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان کردستان: کامیل کریمیان در دیدار با رئیس و معاونین جهاددانشگاهی استان کردستان ضمن تبریک انتصاب رئیس جدید این نهاد علمی، اظهار کرد: توانایی و ظرفیت های جهاددانشگاهی در تمام کشور شناخته شده و توانسته است دست آوردهای علمی خوبی را به نمایش بگذارد.

وی با بیان اینکه جهاددانشگاهی استان کردستان دارای توانایی های خوبی است، عنوان کرد: شهرستان سقز ظرفیت های مناسبی در زمینه کشاورزی، دامداری و صنایع دستی دارد که جهاددانشگاهی این شهرستان میتواند با یک برنامه بلند‌مدت در این مسیر ها گام های مهمی را بردارد.

کریمیان ضمن اشاره به اینکه جهاددانشگاهی دارای نیرو‌های متخصصی است، گفت: بزرگترین سرمایه هر دستگاه اجرایی نیرو های متخصص آن است که جهاددانشگاهی استان کردستان در این مورد جایگاه خوبی دارد و باید از این سرمایه ها به طور مطلوب استفاده بکند.

فرماندار شهرستان سفز به راه اندازی مرکز رشد و شکوفایی و اجرای طرح های دانش بنیان در این شهرستان اشاره و افزود: جهاددانشگاهی استان کردستان با توجه به تجربه ای که در زمینه طرح های دانش بنیان و مراکز رشد را دارد میتواند این مهم را در شهرستان سقز اجرایی بکند.

وی به بحث طرح ملی مشاغل خانگی توسط جهاددانشگاهی استان کردستان پرداخت و بیان کرد: در چند سال اخیر که جهاددانشگاهی استان در طرح ملی توسعه مشاغل خانگی وارد شده است توانسته است گام های موثری را در بحث بیکاری در شهرستان بردارد که این مهم جای خرسندی دارد.

کریمیان در پایان با اشاره به اینکه شناخت لازم را از  این نهاد علمی انقلابی داریم،یادآور شد: فرمانداری شهرستان سقز این آمادگی را دارد که حمایت های لازم را از خدمات جهاددانشگاهی شهرستان سقز که در راستای توسعه باشد  انجام بدهد.

در ابتدای این نشست اکبر اسدی ضمن تشریح حوزه های مختلف این نهاد در بحث های آموزش، اشتغال، فرهنگی، کارآفرینی و پژوهش، اظهار کرد: جهاددانشگاهی استان کردستان پکیج کاملی از خدمات کاربردی است که میتواند در راستای توسعه آنها را ارائه بدهد.

وی با بیان اینکه رویکرد اصلی  این نهاد فعالیت های علمی و پژوهشی است،گفت: جهاددانشگاهی استان کردستان در بحث اشتغال و کار آفرینی سه طرح بزرگ از جمله گیاهان دارویی، اصلاح نژاد دام سبک و سنگین و راه اندازی مرکز سرطان سینه را در دستور کار دارد که امیدواریم با حمایت های مسئولین ارشد استان این مهم اجرایی شود.

اسدی گفت: حوزه فعالیت های این نهاد انقلابی دارای گستردگی فراوان است که هر کدام از آنها میتواند به تنهایی منشا خیر و برکت باشد و بر همین اساس نیاز است مسئولین ویژه به خدمات جهاددانشگاهی نگاه بکنند.

رئیس جهاددانشگاهی استان کردستان در پایان با اشاره به اینکه جهاددانشگاهی استان کردستان این آمادگی را دارد تا در تمام حوزه ها در کنار فرمانداری شهرستان سقز باشد، یادآور شد: جهاددانشگاهی شهرستان سقز نیز توانایی های خوبی برای اجرای فعالیت های موثر در شهرستان را دارد ولی این مهم نیازمند مکانی اختصاصی که در خور شان این نهاد باشد را دارد که امیدواریم فرماندار محترم این شهرستان حمایت های لازم را انجام بدهد.


نظر شما :