مدیر اشتغال و تجاری‌سازی جهاد دانشگاهی کردستان:

راه اندازی مراکز کارآفرینی بهترین گزینه برای اشتغال جوانان است

۱۰ دی ۱۳۹۹ | ۱۲:۵۳ کد : ۲۶۴۴۷ اشتغال
مدیر اشتغال و تجاری‌سازی جهاد دانشگاهی کردستان، گفت: با وجود شرایط نامناسب اشتغال در کشور، بهترین گزینه برای اشتغال جوانان تشویق و حمایت از آنان در قالب مراکز کارآفرینی است.
راه اندازی مراکز کارآفرینی بهترین گزینه برای اشتغال جوانان است

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان کردستان: با اشاره به اخذ مجوز مرکز نوآوری و شکوفایی جهاددانشگاهی  ، اظهار کرد: این مرکز از زمان فعالیت خود رویدادها و کارگاه‌های ترویجی و آموزشی را برای دانشجویان و فارغ‌التحصیلان برگزار کرده است که نتایج خوبی را به همراه داشته است.

وی افزود: عواملی که ایجاد مراکز نوآوری را به یک نیاز تبدیل کرده است، به وجود آمدن تغییرات سریع در فناوری‌های روز دنیا و مسائل اجتماعی جامعه امروز است. مراکز نوآوری با همان ایده جذب خلاقیت‌ها و نوآوری‌های افراد ایجادشده‌اند و به دنبال عرضه یک محصول به بازار هستند، البته محصولی که بر مبنای دانش و پژوهش ساخته شده باشد.

مدیر اشتغال و تجاری‌سازی جهاددانشگاهی کردستان، بیان کرد: چرخه حمایت از ایده‌های نوین و دانشی تا مرحله تبدیل شدن به محصولات فناورانه قابل عرضه به بازار، رسالت اصلی مراکز رشد علم و فناوری است. از این رو، مراکز نوآوری با هدف حمایت از افراد مستعد و خلاق - با چشم‌انداز توسعه فن‌آفرینی - از طریق ایجاد بسترهای حمایتی مناسب، زمینه پرورش ایده‌های نو و کاربردی را به عنوان نخستین گام چرخه فراهم می‌آورند

باقری عنوان کرد: در حال حاضر 26 تیم در مجموعه رویدادها، دوره‌های ترویج و توانمندسازی را طی کرده‌ که از این تعداد18  تیم برای آغاز فعالیت خود اعلام آمادگی کرده اند.

مدیر اشتغال و تجاری‌سازی جهاددانشگاهی کردستان، خاطرنشان کرد: مرکز نوآوری و شکوفایی به منظور پیشبرد اهداف هسته‌های فناور مستقر به پارک و مراکز رشد برای جذب معرفی خواهند شد.

وی یادآور شد: با وجود شرایط نامناسب اشتغال در کشور، بهترین گزینه برای اشتغال جوانان تشویق و حمایت دولت از آنان در قالب مراکز کارآفرینی و ایجاد کسب و کار با محوریت جوانان است.


نظر شما :