رئیس جهاددانشگاهی استان کردستان اعلام کرد

ایجاد ۲ هزار و ۶۰۰ شغل توسط جهاددانشگاهی کردستان

۲۳ آذر ۱۳۹۹ | ۱۳:۳۵ کد : ۲۵۶۴۱ تاپ خبر اشتغال
رئیس جهاددانشگاهی استان کردستان گفت: با فراهم کردن بستر ایجاد مشاغل خانگی، سال گذشته ۲ هزار و ۶۰۰ شغل ایجاد و کردستان از الگوهای موفق توسعه اشتغال در کشور شد.
ایجاد ۲ هزار و ۶۰۰ شغل توسط جهاددانشگاهی کردستان

به گزارش روابط عمومی جهادداانشگاهی استان کردستان، اکبر اسدی اظهار کرد: جهاد دانشگاهی از دهه ۷۰ که بحث اشتغال بحرانی نبود، وارد این عرصه شد و پایه و اساس آن وصل کردن علم و دانش به بازار کار بود.

وی با بیان اینکه هدف نهایی جهاد دانشگاهی هم اکنون به سمت اشتغال سوق یافته است، افزود: سال گذشته ۲ هزار و ۶۰۰ فرصت شغلی در زمینه مشاغل خانگی در استان ایجاد شد که کردستان توانست از الگوهای موفق کشور باشد.

رییس جهاد دانشگاهی کردستان افزود: به منظور تحقق اشتغال، جهاد دانشگاهی زنجیره‌ شناسایی، آموزش و اتصال به بازار کار را برای افراد جویای کار فراهم کرده علاوه بر آن پیشران هایی از این افراد حمایت می‌کنند.

اسدی به فعالیت مرکز نوآوری و شکوفایی جهاد دانشگاهی هم اشاره کرد و یادآور شد: در این مرکز استعدادهای جوانان شناسایی و حتی افراد فاقد ایده هم حمایت می شوند تا به مرحله ایده‌آفرینی برسند.

وی توانمندسازی افراد سرپرست خانوار، خانواده زندانیان و اقشار کم‌درآمد و آسیب پذیر را از جمله گروه‌های هدفی برشمرد که در زمینه مشاغل خانگی در اولویت قرار دارند و گفت: الگوهای قبلی اشتغال مبتنی بر پرداخت تسهیلات بود ولی در الگوی فعلی حدود ۱۰۰ پیشران فعال در استان تسهیلات دریافت و از مشاغل خانگی در زمینه تولید حمایت می‌کنند.

اسدی مهمترین ویژگی پیشران‌ها را توانایی آنان در اتصال مشاغل خانگی به بازار کار اعلام کرد و افزود: جهاد دانشگاهی به عنوان نهاد تسهیل‌گر به برپایی نمایشگاه‌های عرضه کالا نیز کمک می‌کند.

رییس جهاد دانشگاهی کردستان  به تبیین ۱۲ رسته شغلی در استان با رویکرد مشاغل سنتی برای بانوان و کسب و کارهای اینترنتی برای قشر تحصیل کرده اشاره کرد و اظهار داشت: راه اندازی این مشاغل باعث شده تا در مناطق محروم و دورافتاده به ماندگاری روستاییان کمک شود.

وی تاکید کرد: این طرح در ابتدا برای ۹ استان کشور اجرا شد که یکی از این استان‌ها، کردستان بود و در فاز دوم ۳۱ استان کشور مشمول این طرح شدند که حاکی از موفقیت ابتکار دولت در اعتماد به طرح‌های پایلوت است.


( ۱ )

نظر شما :