نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان:

ورود جهاددانشگاهی به بخش خبر و اطلاع‌رسانی کاری ارزشمند بود

۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۰۸:۲۵ کد : ۱۸۲۰۸ فرهنگی
نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان گفت: ورود جهاددانشگاهی در بخش اخبار و اطلاع‌رسانی نیز بسیار مطلوب بوده و بنیانگذاری خبرگزاری تخصصی قرآنی نیز یکی دیگر از فعالیت‌های چشم‌گیر و موثر این نهاد انقلابی است.
ورود جهاددانشگاهی به بخش خبر و اطلاع‌رسانی کاری ارزشمند بود

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان کردستان، آیت‌ا... حسینی‌شاهرودی در جریان بازدید از جهاددانشگاهی و خبرگزاری ایکنا با اشاره به این که رسانه‌ها با نوع خبر و آگاه‌سازی که انجام می‌دهند از جایگاه ویژه‌ای در جامعه برخوردارند، اظهار کرد: این جایگاه ویژه می‌طلبد تا رسانه‌ها حساسیت ویژه‌ای در امر اطلاع‌رسانی و آگاه‌سازی خود نیز داشته باشند.

وی افزود: ورود جهاددانشگاهی در بخش اخبار و اطلاع‌رسانی نیز بسیار مطلوب بوده و بنیانگذاری خبرگزاری تخصصی قرآنی نیز یکی دیگر از فعالیت‌های چشمگیر و موثر این نهاد انقلابی است.

وی به ماه مبارک رمضان و شب‌های قدر اشاره و بیان کرد: عظمت شب‌های قدر در این است که آیات قرآن کریم در این شب قدر بر قلب پیامبر اکرم(ص) نازل شده است و ملائکه در این شب قدر در محضر خلیفه‌ا... قرار می‌گیرند و تمام امورات زندگی انسان‌ها در این شب رقم خواهد خورد.

وی  اعلام کرد: قرآن راهنما و هدایتگر زندگی انسان‌هاست و خداوند متعال در این کتاب مبین راه و روش بهتر زندگی کردن را به انسان‌های آموخته است تا انسان‌ها راحت زندگی کنند. راحتی زندگی انسان فقط به بخش مادی زندگی مرتبط نیست، بلکه بخش روح و روان انسان را نیز در بر می‌گیرد و در این راستا باید در زندگی هر انسانی آرامش وجود داشته باشد تا بتواند به راحتی کامل برسد.

آیت‌ا... حسینی‌شاهرودی بیان کرد: خبرگزاری تخصصی قرآن همان گونه از عنوان این خبرگزاری مشخص است، باید تمام تلاش خود را به کار گیرد تا با بهره‌گیری از آیات قرآن کریم بتواند پیام  قرآن را به جهانیان برساند.

نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان بیان کرد: جهاددانشگاهی با وجود خبرگزاری تخصصی قرآن باید تلاش کند تا قرآن در جایگاه واقعی خود بین افراد جامعه قرار گیرد و مردم این کتاب آسمانی را به عنوان کتاب زندگی خود بشناساند.

وی به محافل انس با قرآن و تلاوت‌های بسیار شیوای قرآن کریم اشاره کرد و گفت: در کنار این محافل قرآنی باید تلاش بود تا تدبر و تفکر در آیات قرآن کریم در جامعه بیشتر نمود پیدا کند.

نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان یکی از مشکلات اصلی جامعه کنونی را فاصله گرفتن از قرآن کریم دانست و تاکید کرد: خبرگزاری ایکنا باید این توانایی را داشته باشد که با تغییر نگاه مردم زمینه هدایت به سمت قرآن را فراهم کند. ماموریت و مسوولیت خبرگزاری ایکنا امروز بسیار بالاتر از گذشته شده است؛ بنابراین جهت دادن به برخی از امور یکی از رسالت‌های اصلی خبرگزاری ایکنای کردستان است.

آیت‌ا... حسینی‌شاهرودی با اشاره به این که استان کردستان یکی از استان‌های مستعد در امور قرآنی بوده و تأسیس دارالقرآن بین‌المللی در استان کردستان به عنوان یکی از مصوبات رهبری در همین راستا بوده است، تصریح کرد: در این راستا باید کاری کنیم که استان کردستان به یک الگوی قرآنی در کشور تبدیل شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان با اشاره به این که قرآن کریم دارای ۷۰ بطن بوده و هر بطن زیبایی‌های خاص خود را دارد، افزود: خبرگزاری تخصصی ایکنا باید توانایی این را داشته باشد که زیبایی‌های قرآن را برای تمام افراد جامعه تبیین کند.

وی در پایان یادآور شد: در این عرصه خبرگزاری ایکنا و جهاددانشگاهی در هر استانی باید بتواند رسالت خود را در عرصه‌های مختلف به خوبی اجرا کند و به یک الگویی برای سایر استان‌های کشور تبدیل شود.


نظر شما :