تولید روزانه ۲ هزار ماسک بهداشتی در جهاددانشگاهی کردستان

۲۰ فروردین ۱۳۹۹ | ۰۸:۰۹ کد : ۱۷۱۰۰ تاپ خبر
رییس جهاددانشگاهی کردستان گفت: این واحد در قالب طرح مشاغل خانگی از ابتدای فروردین توانسته است روزانه ۲ هزار ماسک بهداشتی تولید بکند.
تولید روزانه ۲ هزار ماسک بهداشتی در جهاددانشگاهی کردستان

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی کردستان، چیا سهراب‌نژاد رییس جهاددانشگاهی کردستان با اشاره به شیوع ویروس کرونا و نیاز جامعه به این محصول بهداشتی، اظهار کرد: با توجه به نیاز جامعه به اقلام بهداشتی از جمله ماسک تنفسی، جهاددانشگاهی استان در راستای مسوولیت اجتماعی خود در قالب طرح ملی «الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی» با همکاری اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اقدام به فعال کردن تعدادی از پیشرانان حوزه‌ی پوشاک استان در زمینه‌ی تولید ماسک تنفسی پارچه‌ای بر اساس دستورالعمل‌های بهداشتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کرد.
وی افزود: پیشرانان حوزه‌ی پوشاک در قالب این طرح و با حمایت جهاددانشگاهی استان مشغول به فعالیت و روزانه بالغ بر 2 هزار ماسک را تولید می‌کنند که به زودی این تعداد به 3 هزار ماسک در روز می‌رسد.
رییس جهاددانشگاهی استان خاطرنشان کرد: با توجه به استقبال و درخواست این پیشرانان در نظر است علاوه علاوه بر ماسک تنفسی، توانایی تولید سایر اقلام از قبیل شیلد، گان و روپوش بر اساس شرایط و دستورالعمل‌های بهداشتی نیز تهیه شود.
گفتنی است، مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کردستان به‌همراه سهراب‌نژاد از واحد تولیدی جهاددانشگاهی بازدید به عمل آورده و از نزدیک در جریان فعالیت و مشکلات و دغدغه‌های آن‌ها قرار گرفت و از تلاش‌های جهاددانشگاهی در این زمینه تقدیر کرد.


( ۱ )

نظر شما :