به همت جهاددانشگاهی استان کردستان برگزار شد؛

کارگاه «مهارت های زندگی»

۱۱ اسفند ۱۳۹۸ | ۰۸:۱۶ کد : ۱۶۵۳۰ فرهنگی
کارگاه آموزشی مهارت زندگی به همت معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی استان کردستان و همکاری سازمان فعالیت های قرآنی دانشجویان کشور با شرکت دانشجویان دانشگاه های کردستان در قالب سلسله سمینارهای مهارت های زندگی در محل سالن همایش های جهاددانشگاهی واحد برگزار شد.
کارگاه «مهارت های زندگی»

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی کردستان، حجت‌الاسلام مصطفی حسینی معاون فرهنگی دفتر نهاد نمایندگی ولی‌فقیه در استان کردستان در کارگاه آموزشی «مهارت های زندگی» در جهاددانشگاهی کردستان اظهار کرد: فاصله گرفتن از سبک زندگی اسلامی موجب به وجود آمدن بسیاری از مشکلات و آسیب‌های اجتماعی کنونی است چراکه پیروی از قرآن بهترین راه و رسم زندگی کردن است.

وی افزود: در صورت عملکرد صحیح در بخش سبک زندگی ما می‌توانیم بهترین الگوی سبک زندگی برای جهانیان باشیم. چرا که سبک زندگی اسلامی ضمن اینکه به آسایش فکر می‌کند، آرامش روح و روان را نیز در دستور کار دارد.

حجت‌الاسلام حسینی با اشاره به اینکه سبک زندگی فقط قالب زندگی نیست. بلکه قالب و محتوا، روح و جسم زندگی و ظاهر و باطن زندگی انسان را در بر می‌گیرد، بیان کرد: اولین پایه سبک زندگی این است که نگاه توحیدی در تمام امور داشته باشیم و در تمام کارهای روزمره هم باید نگاه توحیدی باشد.

مهدی ورمزیار یکی از جامعه شناسان استان کردستان نیز در ادامه این نشست به فلسفه ازدواج پرداخت و گفت: رعایت یک اصول و قوانین برای تشکیل زندگی اساس و ضروری است.

وی در ادامه به جهت دهی مناسب برای اوقات فراغت جوانان، بررسی ویژگی های تربیت فرزندان و حفظ کرامت زن در خانواده اسلامی پرداخت.


نظر شما :