معاون وزیر کار:

مراکز نوآوری جهاددانشگاهی بهترین نهادهای توسعه گری و اشتغالزایی مولد هستند

۱۴ دی ۱۳۹۸ | ۰۷:۴۸ کد : ۱۴۸۰۵ تاپ خبر اشتغال
مراکز نوآوری جهاددانشگاهی بهترین نهادهای توسعه گری و اشتغالزایی مولد هستند

معاون امور تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، گفت:مراکز نوآوری جهاددانشگاهی بهترین نهادهای توسعه‌گری و ظرفیت‌هایی برای توسعه اشتغال مولد و پایدار هستند.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان کردستان: محمد کبیری، در مراسم افتتاح باشگاه نوآوری و توسعه تعاون در دانشگاه علمی کاربردی جهاددانشگاهی اظهار کرد: حوزه تعاون نیازمند توجه ویژه است و در این راستا وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، جوانان خلاق و استارت آپ‌هایی را که در زمینه تعاونی های دانش بنیان و نوع بنیان فعالیت می کنند مورد حمایت قرار می‌دهد.

معاون امور تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، با اشاره به اینکه در تلاش هستیم از ظرفیت تعاونی‌ها ازجمله حمایت‌های بانک توسعه تعاون و صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون استفاده کنیم، بیان کرد: در این راستا از طریق صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تا سقف یک میلیارد تومان برای کسب و کارهای نوآور، ضمانت نامه در اختیار تعاونی ها قرار می گیرد.

کبیری گفت: وزارتخانه‌ برای ایجاد و توسعه زیست‌بوم نوآوری و فناوری در بخش‌های مختلف کشور به‌ویژه در بخش تعاون با همکاری مشترک بین اداره تعاون و جهاددانشگاهی آغاز به کار کرده است.

وی خاطرنشان کرد: مرکز نوآوری جهاددانشگاهی می‌تواند کمک‌کننده در حوزه اشتغال پایدار مبتنی بر فعالیت‌های نوآورانه و خلاقانه باشد که در این راستا دولت نیز منابع خوبی را در قالب‌های مختلف در اختیار سرمایه‌گذاران این بخش قرار می‌دهد.

به گفته معاون تعاون وزیر کار، بانک توسعه تعاون نیز به عنوان بانک تخصصی در حمایت از تعاونگران با تسهیلات مناسب در خدمت تعاونی ها خواهد بود.

گفتنی است، در ادامه این مراسم تفاهم‌نامه ای در راستای کمک به تحقق اهداف جهاددانشگاهی و اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی استانکردستان، به‌منظور بهره‌مندی از توانمندی نهادهای علمی و پژوهشی و ایجاد شرایط لازم برای توسعه اشتغال مولد و پایدار در بخش تعاون برای اقشار جامعه و به ویژه دانش‌آموختگان، منعقد شد.

همچنین لازم به ذکر است که، باشگاه تعاون و کارآفرینی، محلی برای تجلی روحیه تعاون و یادگیری در بین مدیران تعاونی‌ها، فارغ‌التحصیلان دانشگاهی و دانشجویان جهت توسعه بخش تعاون و انجام فعالیت‌های گروهی در قالب تعاونی است.

 


( ۲ )

نظر شما :