رئیس سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی کشور

برگزاری ۸۰۰ مناظره در هشتمین دوره مناظرات دانشجویی کشور

۲۰ آبان ۱۳۹۸ | ۱۲:۰۱ کد : ۱۲۹۹۹ فرهنگی تاپ خبر
رئیس سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی کشور از حضور ۷۰۰ تیم و برگزاری ۸۰۰ مناظره در هشتمین دوره مناظرات دانشجویی کشور خبر داد.
برگزاری ۸۰۰ مناظره در هشتمین دوره مناظرات دانشجویی کشور

مهدی کاظمی خالدی، رئیس سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی کشور در حاشیه اختتامیه مرحله منطقه‌ای هشتمین دوره مناظرات دانشجویی در گفت‌وگو با روابط عمومی جهاددانشگاهی استان کردستان اظهار کرد: مناظرات دانشجویی با هدف تمرین گفت‌وگوی صحیح، علمی و اخلاقی بین دانشجویان برنامه‌ریزی و طراحی شده است و از هشت سال گذشته بین دانشگاه‌های سطح کشور اجرا شده است.

وی با اشاره به اجرای مدل مسابقه‌ای مناظرات دانشجویی افزود: مدل مسابقه‌ای آن موجب شده تا یک فضای شاد و جذابی برای دانشجویان ایجاد شده و دانشجویان به عنوان یک کلاس آموزشی از آن بهره ببرند.

خالدی بیان کرد:  دانشجویان با انتخاب یک گزاره که از موضوعات روز جامعه است، نظرات خود را با صدای رسا بیان کنند و مباحث مورد نظر خود را در قالب کار تیمی جمع‌آوری کرده و به صورت علمی با مخالفان نظرات خود گفت‌وگو و بحث کنند.

وی عنوان کرد: مناظرات بهترین فرصت گفت‌وگو و بیان آزاد نظرات دانشجویان است و موجب می‌شود تا فضای گفتمان اخلاق در دانشگاه‌ها شکل بگیرد.

رئیس سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی کشور اعلام کرد: مخاطبان به ویژه مسئولانی که در مناظره دانشجویی حضور می‌یابند، بهتر با نظرات، اندیشه و دیدگاه‌های جوانان در مورد مسائل روز جامعه بیشتر آشنا می‌شوند.

وی با مثبت ارزیابی کردن اجرای طرح مناظره دانشجویان ادامه داد: سال اول این مناظرات با ۱۶ تیم در تهران کار خود را آغاز کرد و در هشتمین دوره مناظره دانشجویی ۷۰۰ تیم با ۸۰۰ مناظره در قالب استانی، منطقه‌ای و کشوری با هم به رقابت می‌پردازند که این نشان دهنده استقبال دانشجویان و اهمیت برگزاری مناظره دانشجویی است.

وی با اشاره به برگزاری  اختتامیه هشتمین دوره مناظرات دانشجویی کشور در ۱۶ آذرماه سال جاری عنوان کرد: موضوعات گزاره‌های انتخابی در این مسابقات در بحث‌های اجتماعی، سیاسی، سلامت، فرهنگی و ... بوده است.

خالدی اعلام کرد: مجموعه‌هایی که به این فضا اعتقاد دارند، در این مناظرات با ما همراه بوده و خروجی گزاره‌ها در حوزه‌های مختلف دسته‌بندی شده و برای سیاستگذاری آینده در اختیار مسئولان قرار می‌گیرد.


نظر شما :