به همت معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی استان کردستان

نشست دانشجویی " نقش جوانان در گام دوم انقلاب" در کردستان برگزار شد

۰۸ مهر ۱۳۹۸ | ۱۰:۳۰ کد : ۱۱۷۷۶ فرهنگی
به همت معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی استان با همکاری معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی، نشست دانشجویی با موضوع" نقش جوانان در گام دوم انقلاب" برگزار شد.
نشست دانشجویی " نقش جوانان در گام دوم انقلاب" در کردستان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان کردستان، دکتر شعبان سپهر ‌در نشست دانشجویی با محوریت نقش جوانان در گام دوم انقلاب،‌ که با همت معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی در دانشگاه علوم پزشکی کردستان برگزار شد، اظهار کرد: افرادی که در دانشگاه‌ فعالیت‌ فرهنگی دارند دارای هوش هیجانی بالای هستند که به صورت مستمر بهتر از هر کسی می‌توانند مسائل را حل و فصل کنند

وی تصریح کرد:‌ واقعیت امر این است که در دنیای امروز افکار و رویدادها باید با پشتوانه اداره شود، که در هر کشوری این پشتوانه بر مبنای اقتدار، عمق استراتیژیک و قدرت‌دهی عمل می‌کند.

معاون فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی کردستان، با ذکر اینکه دنیای امروز، دنیای شتاب در پیشرفت تکنولوژی علم و دانش است، افزود: واقعیت بزرگ جهان امروز آن است که علم و دانش، محرکه‌ اصلی قدرت و امنیت به شمار می‌رود و قدرت‌های سیاسی و اقتصادی، سهم بیشتر از اقتدار را دارند.

سپهر بیان کرد: با توجه به نمودار مشاهده شده در فضای مجازی، سرعت رشد اقتصادی کشور چین در فاصله 40 سال گذشته تا کنون با سرعتی رو به بالا حرکت کرده که رتبه دوم اقتصاد جهان را به خود اختصاص داده است.

وی عنوان کرد: جوانان تحصیل کرده باید نسبت به آینده خود با دیدگاه مثبت بنگرند و برای ساختن آینده‌ای روشن تلاش کنند، در این راستا نیز مقام معظم رهبری داشتن امید در زندگی را اولین توصیه خود به جوانان دانسته است.

معاون فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی کردستان، ذکر کرد: خوشبختانه کشور ما در حوزه سلول‌های بنیادین، نانو تکنولوژی و هوا و فضا جزء 10 کشور برتر دنیا است در واقع در جامعه‌ای که پشتوانه اقتدار وجود داشته باشد توانمند و موفق عمل می شود.

سپهر افزود: دانش و علم، عدالت، هوشیاری، همت بلند و سرعت عمل از عوامل لازم فعالین  دانشگاه است که بتوانند در برابر سختی‌ها جامعه صبر و تحمل خود را بالا ببرند تا در برابر مشکلات مقاومت کنند

در ادامه مجید آوج، معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی کردستان، گفت: دانشجویان عضو سازمان جهاد دانشگاهی در تمام دانشگاه‌های استان به صورت حضوری و غیرحضوری فعالیت دارند.

وی خاطرنشان کرد: عصاره فعالین فرهنگی اجتماعی در دانشگاه‌های استان به جهت توانمندسازی سازمان‌های زیر مجموعه فرهنگی در قالب سازمان دانشجویان، نماینده جهاد دانشگاهی در دانشگاه‌ها محسوب نی شوند.

معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی کردستان،‌ با اشاره به ضرورت راه اندازی کانون های فرهنگی دانشجویی در دانشگاه های استان، افزود: در این کانون ها در صدد هستیم مشارکت دانشجویان را در برنامه های فرهنگی تقویت کنیم.

 


نظر شما :